Anunț de participare pentru acordarea de finanțări nerambursabile în baza Legii nr. 350/2005 privind regimul finanțărilor nerambursabile din fonduri publice alocate pentru activități nonprofit de interes general pe anul 2016.

Autoritatea finanțatoare Consiliul Local Praid prin Comuna Praid, cu sediul în Praid, nr. 394, județul Harghita, telefon: 0266-240175, fax: 0266-240175, e-mail: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea. , în baza Legii nr. 350/2005 privind regimul finanțărilor nerambursabile din fonduri publice alocate pentru activități nonprofit de interes general, face cunoscută intenția de a atribui contracte de finanțare nerambursabilă pentru anul de execuție financiară 2016.

Finanțările nerambursabile se acordă conform bugetului general al Comunei Praid pe anul 2016, sesiunea II, pentru următoarea domeniu:
1. Programe/proiecte cu asociațiile care prestează servicii de educare, îngrijire, suport emoțional prin prevenirea abandonului școlar: 8.500 lei.

Sesiunea de selecție de proiecte are termene de depunere a documentației 9 noiembrie 2016, ora 15.

Informații privind condițiile de finanțare și procedura de selecție a proiectelor sunt prevăzute în Regulament și "Ghidul solicitantului". Acestea se pot obține de la Registratura Comunei Praid, , tel. 0266-240175 sau de pe site-ul instituției www.primaria-praid.ro

Solicitanții vor depune documentația prevăzută în Regulament și "Ghidul solicitantului" la Registratura Primăriei Praid.
Selecția și evaluarea proiectelor depuse în vederea finanțării nerambursabile se vor face de către comisia de evaluare în perioada 10 - 11 noiembrie 2016.

GHIDUL SOLICITANTULUI